Bateri Kursu

Bateri (Davul), orkestraların ve müzik gruplarının başlıca enstrümanı olarak önem taşımaktadır. Vurmalı çalgılar sınıfındaki en yaygın ve temel enstrüman olarak, çoğu müzik türlerinde yer almaktadır. Yer aldığı orkestra veya müzik grubunun bel kemiği olmasından dolayı, çalan kişinin performansı büyük önem taşır. Bu kişinin tempoyu belirlemesi ve parçaların sonuna kadar sabit tutabilmesi aranan en önemli özelliktir. Bateristlerin çok iyi bir ritim kulağına sahip olması gerekmektedir. Ritim kulağı bazı insanlarda doğuştan olduğu gibi (olsa bile mutlaka titizlikle geliştirilmelidir), bazılarında ise sonradan eğitimle mümkün olmaktadır.

Kurumumuzda alacağınız bateri eğitimi öncesinde eğitmenlerimiz tarafından yapılan ücretsiz deneme dersimizde; Bateri (Davul) enstrümanını tanıma, enstrümana dair teknik bilgilendirme yapılarak sizin için uygun olup olmadığına karar vermenize olanak sağlayacağız. Enstrümanınızı seçtikten sonra kendinizi mutlu hissedeceğiniz size özel planlanan eğitim programımızla temel müzik eğitimi ile birlikte, farklı müzik türlerine ait eserler ile de eğitiminizi destekleyeceğiz.

Davul Notaları okuma ve yazmayı öğrenme, Baget kullanımı ve ses çıkartma ile ilgili teknik çalışmalar, deşifre çalışmaları ve zevkinize göre şekillendirdiğimiz Repertuvar çalışması ile nitelikli bir enstrüman eğitimi almanız adına her aşamayı uzman eğitmenlerimizle takip ediyor olacağız.

Tüm eğitimlerimizde olduğu gibi Bateri Eğitimlerimizde de her yaş ve seviye için ayrı bir program uygulanmaktadır. Öğrencinin seviyesi, tercihi, yaşına göre uzman eğitmenlerimizin görüş ve yönlendirmesiyle aylık ders sayısı ve ders süreleri öğrenci için en verimli şekilde özel olarak planlanmaktadır.

Enstrüman eğitimlerimiz müzik teorisi ve solfej eğitimiyle de destekleyerek, müzikal ifadeyi geliştirip bateri eğitimi alan öğrenciye profesyonel bir bakış açısı kazandırmayı amaçlamaktayız.

Yıl içerisinde yaptığımız çalışmaları sergilemek, bilgilerimizi pekiştirmek amacıyla konser ve dinletiler planlayarak öğrencilerimizin özgüven duygusunu olumlu yönde geliştirmeyi hedefliyoruz.

Dileyen her öğrencimiz Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanan “Usta Öğretici Sertifika Programı” mıza ve uluslararası geçerliliği olan “London College of Music “Sertifika programımıza kayıt olarak hobi olarak başladığı eğitimini profesyonel bir boyuta taşıyabilir.