Piyano Kursu

Tüm dünyada, müziğe başlamak için en uygun enstrüman olarak görülen piyano, okul öncesi dönemde olan çocuklar tarafından başarıyla çalışılabildiği gibi, yetişkinlerinde müzik çalışmalarına verimli bir başlangıç yapmasında önemli rol oynar. Piyano, el-göz koordinasyonunu en verimli biçimde sağlar, kişiyi bilişsel, fiziksel ve psikolojik olarak eğitir. Seslerin tanınmasını, içselleştirilmesini kolaylaştırır. Klavye hakimiyetinin kazandırdığı özgüven duygusunu ve temel piyano çalma tekniğini edinen her müziksever, tercih ederse, zaman içinde, farklı enstrümanları tanıyıp çalma konusunda avantaj sağlayacaktır.

Başlangıç düzeyinin yanı sıra, program; enstrümanı daha önce çalışmış olanlar için de seviyelerini ilerletmek için imkan sunar.

Kurumumuzda alacağınız piyano eğitimi öncesinde eğitmenlerimiz tarafından yapılan ücretsiz deneme dersimizde; Piyanoyu tanıma, enstrümana dair teknik bilgilendirme yapılarak sizin için uygun olup olmadığına karar vermenize olanak sağlayacağız. Enstrümanınız hakkında emin olduktan sonra kendinizi mutlu hissedeceğiniz, size özel planlanan eğitim programımızla piyano kursumuza başlayacağız. Klasik müzik eğitimi ile birlikte, farklı müzik türlerine ait eserler ile de eğitiminizi destekleyeceğiz.

Notaları okuma ve yazmayı öğrenme, klavye hakimiyeti kazandırmaya yönelik, sağ ve sol elde teknik çalışmalar, iki eli aynı anda kullandırmaya yönelik başlangıç düzeyinde teknik çalışmalar, deşifre çalışmaları zevkinize göre şekillendirdiğimiz repertuvar çalışması ile nitelikli bir enstrüman eğitimi almanız adına her aşamayı uzman eğitmenlerimizle takip ediyor olacağız.

Tüm eğitimlerimizde olduğu gibi Piyano eğitimimizde de her yaş ve seviye için ayrı bir program uygulanmaktadır. Öğrencinin seviyesi, tercihi, yaşına göre uzman eğitmenlerimizin görüş ve yönlendirmesiyle aylık ders sayısı ve ders süreleri öğrenci için en verimli şekilde özel olarak planlanmaktadır.

Enstrüman eğitimlerimiz müzik teorisi ve solfej eğitimiyle de destekleyerek, müzikal ifadeyi geliştirip piyano eğitimi alan öğrenciye profesyonel bir bakış açısı kazandırmayı amaçlamaktayız. En az profesyonel bakış açısı kadar önemsediğimiz bir diğer unsur ise mutluluk. Enstrüman çalan kişinin müziğin iyileştirici gücü ve insana sağladığı mutluluğu keşfetmesini sağlamak en temel önceliğimiz.

Yıl içerisinde yaptığımız çalışmaları sergilemek, bilgilerimizi pekiştirmek amacıyla konser ve dinletiler planlayarak öğrencilerimizin özgüven duygusunu olumlu yönde geliştirmeyi hedefliyoruz.

İsteyen her öğrenci Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanan “Usta Öğretici Sertifika Programı”mıza ve uluslararası geçerliliği olan LCM “London College of Music “Sertifika programımıza kayıt olarak hobi olarak başladığı eğitimini profesyonel bir boyuta taşıyabilir.