Gitar Kursu

Gitarın bir solo ve grup müziği enstrümanı olarak önemli işlevleri bulunur. Gitar türünü çalmayı öğrenmek, gitar enstrümanının diğer türlerini çalmayı öğrenmek için bir alt yapı niteliği taşımaktadır. Klasik gitar eğitimi sonrasında öğrenci dilerse akustik gitar, elektro gitar gibi diğer türlere de geçiş yapabilir.

Kurumumuzda alacağınız gitar eğitimi öncesinde eğitmenlerimiz tarafından yapılan ücretsiz deneme dersimizde; Gitarı tanıma, enstrümana dair teknik bilgilendirme yapılarak sizin için uygun olup olmadığına karar vermenize olanak sağlayacağız. Bütçeniz doğrultusunda en uygun fiyatlı, en iyi performansa sahip gitarı edinmeniz konusunda kurumumuz size danışmanlık sağlayacaktır. Enstrümanınızı seçtikten sonra kendinizi mutlu hissedeceğiniz size özel planlanan eğitim programımızla klasik müzik eğitimi ile birlikte, farklı müzik türlerine ait eserler ile de eğitiminizi destekleyeceğiz.

Gitarı tanıma, enstrümana dair teknik bilgiler edinme, notaları okuma ve yazmayı öğrenme, ritmik ve melodik teknik çalışmalar
, deşifre çalışmaları ve zevkinize göre şekillendirdiğimiz Repertuvar çalışması ile nitelikli bir enstrüman eğitimi almanız adına her aşamayı uzman eğitmenlerimizle takip ediyor olacağız.

Tüm eğitimlerimizde olduğu gibi Gitar Eğitimlerimiz de her yaş ve seviye için ayrı bir program uygulanmaktadır. Öğrencinin seviyesi, tercihi, yaşına göre uzman eğitmenlerimizin görüş ve yönlendirmesiyle aylık ders sayısı ve ders süreleri öğrenci için en verimli şekilde özel olarak planlanmaktadır.

Enstrüman eğitimlerimiz müzik teorisi ve solfej eğitimiyle de destekleyerek, müzikal ifadeyi geliştirip gitar eğitimi alan öğrenciye profesyonel bir bakış açısı kazandırmayı amaçlamaktayız.

Yıl içerisinde yaptığımız çalışmaları sergilemek, bilgilerimizi pekiştirmek amacıyla konser ve dinletiler planlayarak öğrencilerimizin özgüven duygusunu olumlu yönde geliştirmeyi hedefliyoruz.

Dileyen her öğrencimiz Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanan “Usta Öğretici Sertifika Programı”mıza ve uluslararası geçerliliği olan “London College of Music “Sertifika programımıza kayıt olarak hobi olarak başladığı eğitimini profesyonel bir boyuta taşıyabilir.