PİYANO EĞİTİMİNE KAÇ YAŞINDA BAŞLANMALIDIR ?

PİYANO EĞİTİMİNE KAÇ YAŞINDA BAŞLANMALIDIR ?

PİYANO EĞİTİME KAÇ YAŞINDA BAŞLANMALIDIR?


Çocuklar 4 yaşından itibaren psikomotor becerilerini geliştirmeye başlarlar.Bu sebeple Piyano eğitimine 4 yaş itibari ile başlanabilir. Ders süresinin çocuğun dikkat süresi göz önüne alındığında 30 dakika olarak planlanması uygun olacaktır. Ders içeriği ise  oyun, ritim ve parmak becerilerini geliştirmesine yönelik olarak düzenlenerek Piyano Kursu alınmaya başlanabilir.
Piyanoya başlamak için en uygun yaş 5 yaştır.

Piyano Kursuna başlanmaya karar verilmeden önce mutlaka uzman bir piyano eğitmeni veya kuruma danışılmadır. Çocuğunuzun Bireysel farklılıkları gözetilerek yapılacak bir görüşme sonrasında piyanoya başlamak için uygun bir zamanda olup olmadığınızı belirleyebilirsiniz.
Piyano kursuna başlamak konusunda sorularınızı İzmir Piyano Kurslarından biri olan kurumumuza da ulaşarak danışabilirsiniz.

Piyano eğitiminde bu yaş grubundaki öğrencilerin okuma yazma bilmemeleri velilerin kafasında oluşan bir başka soru işaretidir. Fakat piyano çalarken okuma yazma bilmemek bir dezavantaj değildir. Aksine 4 ve 5 yaş grubunda ki öğrenciler notaların yerlerini sembol ve şekiller olarak öğreneceği için, ince motor gelişimini ve görsel zekasını da güçlendirecektir. Erken yaşta atılan sağlam bir temelle çocuklar müzik hayatlarına daha hızlı öğrenme becerisiyle devam etmektedir.

Aklınıza takılan tüm soruları görüşmeniz esnasında iletebileceğiniz, çocuğunuzun müzik yatkınlığı ve enstrüman değerlendirmesini içeren Ücretsiz Piyano Deneme Dersi planlayabilirsiniz.